Dan sjećanja na Vukovar
Autor: Mirna Katičić, 17. 11. 2017.

Prošlo je 26  godina od najtužnijeg dana u povijesti grada Vukovara i cijele Hrvatske. Vukovar je u Domovinskom ratu dao najveću žrtvu nastanku slobodne Hrvatske. Vijeće učnika je danas, ispred svih učnika škole, dostojanstveno obilježilo Dan sjećanja na pad grada heroja  paljenjem lampiona u sjećanje na stradale Vukovarce.

Učenici šstih razreda s učiteljicom Ivanom Šego, na satu hrvatskog jezika, pisali su molitve i zahvale braniteljima, koje su i pročitali uz paljenje lampiona.

"Bože hvala! Hvala št si dao ljudima snagu i strpljenje. Oni koji su pogubljeni i mučeni uvijek će biti u našim srcima, iako ih nismo poznavali, oni su dio nas." (Sara Zalaj, 6a)

"Zahvaljujem Vukovaru, gradu heroju i svim braniteljima i vojnicima koji su svoj život dali za našu domovinu, kako bi ona danas stajala ponosna i slavna i kako bi mi živjeliu miru i slobodi. Dragi Bože podari svim obiteljima sreću i jako mi je žao sve djece koja su bila u ratu." (Ena Smole, 6b)

"Hvala svim braniteljima koji su branili Vukovar, hvala im što mi sada možemo živjeti u slobodi. Oni su heroji. Žao mi je djece koja su bila u strahu. (Dora Domaćinović, 6b)

"Dragi Bože, molim te pomozi svim ljudima koji su u tuzi i razočarenju, neka budu ponosni na svoj grad heroj. Neka se tog dana svi sjećaju, ali ne u mržnji nego u sreći i ponosu." (Lana Vidaković, 6b)