Aktivnosti učenika 6.a razreda
Autor: Katica Konstantinović, 27. 11. 2012.

U sklopu Comenius projekta 19.listopada imali smo blok sat sata razrednika na kojem su razrednica i  mama Lombarović, koja je po zanimanju modna dizajnerica, održale radionicu na kojoj smo izrađivali torbice za mobitele.

Kad smo ušli u učionicu na razredničinom stolu su nas dočekali razni materijali.  Naučili smo da trebamo unaprijed izračunati koliko nam je materijala potrebno i kako najbolje materijal izrezati da ga što bolje iskoristimo. Na taj način čuvamo prirodu jer smanjujemo količinu otpada i štedimo.

Bili smo podijeljeni u nekoliko grupa. Svaka grupa je dobila šablone za cvjetiće i listiće te materijal. Neki učenici su rezali materijal od kojeg ćemo sašiti torbicu, a neki cvjetiće i listiće koji se poslije zašiju na nju.

Razrednica nam je pokazala kako se računa cijena torbice. Moramo znati  cijenu materijala , dodati cijenu rada i uloženog vremena. Ispalo je da će cijena torbice biti oko 30 kuna. Naravno, ako trgovci na to dodaju svoju maržu, a hoće, cijena će biti veća.

Pogledajte kako smo radili i što smo napravili!

Mirna Brešćanski, 6.a