Advent u našoj školi
Autor: Katica Konstantinović, 30. 11. 2012.

Likovna kultura V.-VIII. razreda

Projekt: More trees, yes, please!

Radovi učenika od V.-VIII.razreda, učenika likovne skupine

Motiv: Božićno drvce, advent

Na nastavi likovne kulture i na nastavi likovne skupine učenici su oblikovali adventske vijence od borovih grančica i prigodnih dekoracija koje su sami izrađivali.

Likovni zadatak bio je kombinirati različite teksture materijala, te primjeniti komplementarni kontrast boja. Bilo je važno ostvariti ravnotežu i ritam u likovnoj kompoziciji. Aktivnosti učenika su u tijeku.

Očekuje nas oblikovanje ukrasa za božićno drvo, kao i oblikovanje blagdanskih čestitki, te estetsko uređenje škole s prigodnim tradicijskim motivima vezanih za blagdan Božića.

foto