Čarobna šuma
Autor: Katica Konstantinović, 30. 11. 2012.

Čarobna šuma učenika 7. i 8. razreda na satima likovne kulture.

U studenom 2012. godine učenici VII.-ih i VIII.-ih razreda u likovnoj tehnici tempere odradili su teme Lokalna boja i Koloristička perspektiva kroz motiv šume, hrastove šume, prosjeka. Učenici su trebali u nastavnoj temi lokalna boja naslikati šumu i ostvariti paletu raskošnih zelenih i smeđih tonova boja. U nastavnoj temi koloristička perspektiva učenici su morali dočarati kako boje prostorno djeluju,  kakvima se doimaju, tj. Tople boje prostorno doživljavamo bližima, a hladne boje udaljenijima, te su tako postigli dojam prostora. Nastali su vrlo maštoviti radovi koji su tijekom studenog bili izlagani na školskim panoima.

foto