Jelovnik.pdf

5. sat  17:10 – 17:55

6. sat  18:00 – 18:45

CSI.hr

Ispis statistike od 24. 5. 2023.

Upute i preporuke MZO i HZJZ o organizaciji nastave od 11. svibnja
Autor: Mirjana Javor, 4. 5. 2020.

Poštovani učenici i roditelji,

u privitku možete pogledati upute Ministarstva znanosti i obrazovanja i Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo vezano uz organizaciju nastave od 11. svibnja.

Nastava će se i dalje provoditi na daljinu ali djelomično i u školi ukoliko roditelji ne mogu osigurati skrb za dijete kod kuće.

Nakon provedenih anketa s roditeljima učenika razredne nastave i posebnih odjela organizirat ćemo i provoditi nastavu prema navedenim uputama.

Više informacija o organizaciji nastave u našoj školi će biti poznato poslije utorka i prodvedenih anketa i sjednica razrednih vijeća naše škole.

Upute možete naći: HZJZ upute za nastavu i Preporuke MZO COVID-19

Iz uputa:

Tijekom sljedećih nekoliko dana izvršiti ćemo pripreme za mješoviti model nastave prema Uputama HZJZ i Preporukama MZO koje smo dobili prethodni tjedan. Učenicima s kroničnim bolestima se ne preporuča dolazak u školu, jednako tako i učenicima koji u obiteljima imaju takve osobe te  osobe starije životne dobi (iznad 65 godina) . HZJZ preporuča roditeljima tj. učenicima ostanak kod kuće kada je to moguće tj. kada imaju osiguranu skrb za učenika. Škole i vrtići i uz najbolju volju i organizaciju ne mogu garantirati provedbu svih mjera (distanciranje i kontakt učenika prije svega). HZJZ potiče nastavu na daljinu i dalje.
U školi ćemo organizirati razrede/skupine učenika od najviše 9 učenika i jedne učiteljice. Skupine koje oformimo u početku takve ostaju najmanje 14 dana. Učiteljica s njima ostaje 14 dana. Razred/skupina je u jednoj učionici, odmore sve skupine imaju u različito vrijeme, obrok će učenicima biti donesen u/pred učionicu kako bi se smanjio broj izlazaka. Nastavu TZK ili drugih predmeta može se održati i van škole (školsko dvorište) ali uz uvjet da nema kontakta između pojedinih razreda. Nastava TZK ide u smanjenom obimuRazredi bi što više vremena trebali provoditi na otvorenom ovisno o vremeniskim prilikama. Učionice će se provjetravati redovito. Čišćenje će se obavljati nakon nastave, neće biti ulaska drugih osoba osim učiteljice i učenika u učionicu za vrijeme trajanja nastave. Ulazak u školu ćemo organizirati na način da svaki razred ulazi u određeno vrijeme. Tako da početak nastave za sve razredne nije u isto vrijeme. Kada budemo imali podatak o tome koliko učenika dolazi tj koliko skupina organiziramo onda ćemo moći utvrditi i raspored ulazaka. Pratnja učenika ne ulazi u školu (osim u krajnjoj nuždi),  dolaze do ulaza u školu i pridržavaju se udaljenosti od 2m od drugih. Na ulazu u školu učenike preuzima učitelj/ica ili druga zadužena osoba. Roditelj/skrbnik dovodi dijete u školu na način da je u pratnji djeteta jedna osoba (nastojati da je to što je više moguće ista osoba) odnosno ona osoba u kućanstvu koja ima najmanji rizik zaraze. Roditelji se ne trebaju okupljati na ulazu škole. Djeca i pratnja koji imaju povišenu tjelesnu temperaturu, kašalj, kratak dah ili su potencijalno bili u kontaktu s oboljelima ne smiju dolaziti u školsku ustanovu. Učenici kod ulaska u školu odlaze do garderobe, preobuvaju se, skidaju jakne, peru ruke te tada ulaze u učionicu. Roditelji/skrbnici imaju obavezu prije dolaska u školu mjeriti učenicima temperaturu te u slučaju povišene temperature ne smiju dovoditi učenika u školu. Učenici ne nose zaštitne maske niti rukavice. Učenika treba poticati da ne dodiruju lice, usta, nos, oči te da održavaju higijenu ruku. U učionici će provesti dnevni raspored (3-4 nastava sata).
Učenike s teškoćama u nastavu treba uključiti samo onda kada roditelj nije u mogućnosti organizirati ostanak djeteta kod kuće (djeca s respiratornim bolestima, kardiovaskularnim bolestima, dijabetesom, malignim bolestima, imunodeficijencijama, djeca s većim tjelesnim/motoričkim oštećenjima bi trebala ostati kod kuće – temeljne odrednice Upute).

HZJZ_UPUTE_ZA_NASTAVU.pdf (139.17 KB)
Preporuke_COVID-19.pdf (1.59 MB)