preskoči na sadržaj

Osnovna škola Ivana Mažuranića Vinkovci

Login
Vremenska prognoza

Školska kuhinja

Tjedni jelovnik u našoj školskoj kuhinji.

Primanja roditelja

Virtualna knjižnica

Kliknite na sliku da biste posjetili virtualnu knjižnicu.

e-Dnevnik

Dabar

Klik na sliku vodi vas u učionicu Pseudodabar, predviđenu za vježbu zadataka za natjecanje Dabar

 

   

Raspored zvonjenja

JUTARNJA SMJENA

1. sat  8:00 – 8:45

DORUČAK (NIŽI RAZREDI)

2. sat  9:00 – 9:45

DORUČAK (VIŠI RAZREDI)

3. sat  10:00 – 10:45

4. sat  10:50 – 11:35

5. sat  11:40 – 12:25

6. sat  12:30 – 13:15
 

POSLIJEPODNEVNA SMJENA

1. sat  13:30 – 14:15

RUČAK (NIŽI RAZREDI)

2. sat  14:30 – 15:15

RUČAK (VIŠI RAZREDI)

3. sat  15:30 – 16:15

4. sat  16:20 – 17:05

5. sat  17:10 – 17:55

6. sat  18:00 – 18:45

CSI.hr

Brojač posjeta
Ispis statistike od 24. 5. 2023.

Ukupno: 37429
Ovaj mjesec: 1766
Ovaj tjedan: 466
Danas: 79
Povratak na prethodnu stranicu Ispiši članak Pošalji prijatelju
Erasmus+ projekt "Migrations" - posjet Rumunjskoj
Autor: Mirjana Javor, 7. 12. 2016.

Kao što je većini učenika (a nadamo se i roditelja) naše škole poznato – od početka ove školske godine jedna smo od škola partnera u projektu“Migration“  KA2 Erasmus+ programa kojeg u Hrvatskoj provodi Agencija za mobilnost i programe Europske unije. Kao dio projektnih aktivnosti tijekom dvije će se godine održavati sastanci u zemljama partnerima – projektni sastanci i aktivnosti učenja, podučavanja i osposobljavanja. Prvi je takav sastanak održan u Rumunjskoj 25.-29. studenoga 2016. godine. foto

Tekst: Mirela Klarić


Na sastanak su otputovale četiri predstavnice naše škole – Mirna Katičić, Mirela Klarić, Andreja Pranjić i Slađana Raguž. Njihov je put prema Rumunjskoj započeo dva dana ranije, 23. studenoga, jer su u Rumunjsku putovale autobusima i vlakovima na relaciji Vukovar – Beograd – Temišvar – Bukurešt – Buzau gdje je bilo njihovo konačno odredište. Kako je svrha ovog putovanja bila ne samo sastati se uživo s predstavnicima partnerskih škola i dogovoriti detalje oko provođenja projekta, nego i naučiti nešto novo što bi se moglo primijeniti u nastavi – donosimo pregled njihovih aktivnosti tijekom pet dana boravka u Buzauu. Prvi su dan kroz niz aktivnosti nazvanih ledolomci malo bolje upoznale svoje kolege iz Austrije, Italije, Njemačke, Švedske, Španjolske, Turske i Rumunjske, a zatim kroz razgovor s učenicima škole Liceul de Artă „Margareta Sterian” predstavile hrvatski obrazovni sustav. Obilazeći školu koja je bila domaćin ovog sastanka, naučile su nešto više o načinu školovanja u Rumunjskoj, a navečer su sudjelovale u događaju nazvanom „Tradicijska gozba“ gdje su predstavnici svake škole izložili jedno jelo karakteristično za svoju zemlju – naše su predstavnice sa sobom ponijele masnice od oraha i maka. Središnja aktivnost drugoga dana bio je mrežni seminar o navikama čitanja i pisanja gdje su naše predstavnice sudjelovale ne samo slušajući što drugi imaju za reći, nego i objašnjavajući na koje se načine nastavnici u Hrvatskoj bore za što više učenika koji će voljeti i znati čitati i pisati. Treći je dan, tijekom slobodnog poslijepodneva,  organiziran obilazak Transilvanije i dvoraca Bram, Peles te tvrđave Rasnov. Tijekom četvrtog dana nazočile su oglednom satu engleskog jezika (koji je trajao puna dva sata), proučavale dramske metode u nastavi engleskog jezika i osmišljavale svoju idealnu zemlju tijekom treće LTT aktivnosti toga dana „Make them care“. Posljednji je dan bio nešto manje zahtijevan te je uključivao evaluaciju domaćih zadaća učenika koje su dan ranije promatrale na nastavi engleskog jezika, nastavak radionice „Make them care“ i svečanu priredbu kojom je ujedno i završio sastanak u Rumunjskoj. Naše predstavnice, nažalost, toga dana nisu mogle sudjelovati na zajedničkoj večeri svih sudionika jer su morale pohitati nazad u Hrvatsku, za povratak im je bilo potrebno nešto manje vremena – samo dvadeset i pet sati.

    Sljedeći je projektni sastanak s aktivnostima učenja, podučavanja i osposobljavanja u našoj školi, održat će se u ožujku sljedeće godine i nadamo se kako će biti barem jednako uspješan kao ovaj u Rumunjskoj. Ukoliko želite malo bolje vidjeti što možemo očekivati za četiri mjeseca u našoj školi, tj. ako vas zanima kako su izgledale opisane aktivnosti – na našem blogu možete pogledati opširniju galeriju fotografija i pročitati o ovom putovanju iz nešto drugačije perspektive. 





[ Povratak na prethodnu stranicu Povratak | Ispiši članak Ispiši članak | Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju ]
Acl2
Undefined aid or aoid
preskoči na navigaciju