Jelovnik.pdf
Bezglutenski jelovnik.pdf

Erasmus+ "Gifts of nature"

Od ove je školske godine (2018./2019.) naša škola partner u još jednom Erasmus+ projektu – „Gifts of nature“. Partneri u projektu su nam škole:

Centro San Viator, Sopuerta, Španjolska (glavni koordinator projekta),

Ankara Kalem Egitim Ogretim Kurumlari Yayincilik Turizm Insaat Kirtasiye Hediyelik Esya ve Tic.Ltd.Sti, Ankara, Turska,

Scoala Gimnaziala „Sf. Dumitru“, Craiova, Romania

i Zakladna skola Bezrucova, Trencin, Slovačka.

Projektom „Gifts of nature“ želimo razviti novo gledanje na prirodu oko nas i razvijati, ne samo ekološku svijest, nego i svijest o tome da se veliko bogatstvo krije u prirodi koja nas okružuje. Kroz dvije godine će škole iz Španjolske, Turske, Slovačke, Rumunjske i Hrvatske provoditi mjesečne aktivnosti u svojim školama kojima će osposobiti svoje učenike prepoznati vrijednost prirode i koristiti se prirodom prema načelima održivog razvoja. Proučavat će i tradicionalnu kulturu i kuhinju s aspekta korištenja prirodnim dobrima. Koristit će se prirodnim materijalima kako bi stvorili i promovirali proizvode koje koristimo u svakodnevnom životu. Stvarat će medijske sadržaje kojima će promovirati rezultate projekta institucijama, organizacijama i pojedincima zainteresiranima za projektnu temu. Raspravljat će o prednostima i nedostacima proizvodima koji su proizvedeni u skladu s eko-standardima. Tijekom projekta učenici će se sresti četiri puta – u Rumunjskoj, Slovačkoj, Hrvatskoj i Španjolskoj kako bi razmijenili iskustva u radu na projektu i radili na ostvarenju projektnih ciljeva.

Projekt će u svakoj školi voditi odabrana skupina nastavnika koji će biti zaduženi za provedbu pojedinih aktivnosti i njihovo objavljivanje na dostupnim medijima.

Blog projekta možete pratiti na poveznici https://erasmusplusgiftsofnature.blogspot.com/