Jelovnik.pdf
Bezglutenski jelovnik.pdf

EUROPSKI DAN JEZIKA

Europski dan jezika, koji se obilježava svake godine 26. rujna, učenici 5.b i 6.c razreda i nastavnica Anita Bočak obilježili su eTwinning projektom „We celebrate European Day of Languages” u sklopu izborne nastave iz njemačkog jezika.

Projekt „We celebrate European Day of Languages ″ odradili smo u suradnji sa 123 škole partnera iz različitih europskih zemalja. Cilj je projekta bio kod učenika razviti svijest o postojanju različitih jezika i kultura, razviti odgovornost prema očuvanju vlastitog jezika i poštivanju kulturalnih različitosti.

Učenici su izradili razglednice (na papiru i u digitalnom obliku) koje su kreativno ukrasili zastavicama ili pozdravima na stranom jeziku.  Na razglednicama su na hrvatskom ili stranom jeziku zapisali tri ključne riječi projekta: „peace” (mir), „diversity” (različitost) i „tolerance” (tolerancija) te poželjeli svim sudionicima projekta sretan Europski dan jezika.