JUTARNJA SMJENA

5. sat  17:10 – 17:55

6. sat  18:00 – 18:45

CSI.hr

Ispis statistike od 24. 5. 2023.

Cambridge-ovo međunarodno natjecanje u kreativnom pisanju
Autor: Katica Konstantinović, 22. 5. 2012.

Izdavačka kuća Cambridge University Press svake godine organizira međunarodno natjecanje u kreativnom pisanju na engleskom jeziku koje se temelji na seriji Cambridge English Readers, odnosno književnim djelima napisanim jezikom prilagođenim različitim stupnjevima znanja.

Cilj natjecanja je poticanje učenika na čitanje lektire na stranom jeziku, te buđenje interesa za kreativno pisanje. Zadatak za učenike sastoji se u tome da odaberu jednu knjigu iz serije Cambridge English Readers, te sami napišu drugačiji rasplet bilo koje od priča.  Poznavanje likova i sadržaja priče važni su kod pisanja, kao i mašta koju će učenici upotrijebiti. Uloga je pak mentora vođenje kroz čitanje, pomoć pri pisanju bilješki i završna provjera ortografije.

Svim polaznicima osigurana je diploma za sudjelovanje na natječaju dok se učenici koji su osvojili prva tri mjesta te njihovi mentori nagrađuju bogatom knjižnom građom iz Cambridge riznice.

Na poticaj mentorica Kate Grgljanić, Mirne Katičić i Mirele Rimac Ešegović učenici Osnovne škole Ivana Mažuranića iz Vinkovaca već desetak godina s velikim interesom sudjeluju na ovom natjecanju.

Postignuti su i zapaženi rezultati. Do sada smo osvojili jedno prvo mjesto – Mihaela Cimeša 2010. (mentor učiteljica Kata Grgljanić), dva druga mjesta - Gabriela Juric 2009. (mentor učiteljica Kata Grgljanić) i Irena Bionda 2011. (mentor prof. Mirela Rimac Ešegović).

Drugo mjesto ove godine osvojila je učenica 8.c razreda, Melani Vidović (mentor prof. Mirela Rimac Ešegović), koja je napisala svoj rasplet knjige The Beast autorice Carolyn Walker.

Polazeći od ideje da je pisanje vještina koja se može naučiti, želimo sve koji pišu, ili tek počinju s pisanjem, ohrabriti u njihovom radu i ponuditi im mogućnost da to iskustvo podijele s ostalima u Europi te da njihov rad „ocijene“ stručne osobe.

Podjela diploma i nagrada je upriličena u srijedu 23. svibnja 2012. godine u 12.30 u prostorijama naše škole.

fotke: http://www.os-imazuranica-vk.skole.hr/fotogalerija?show=album&id=35

Acl2