Datum objave: 3. lipnja 2024.
Kategorija: Naslovnica

Dan BezVeze

OŠ Ivana Mažuranića Vinkovci uključila se u projekt Dan BezVeze. Cilj projekta je kod učenika, ali i svih drugih sudionika, osvijestiti nepovoljan utjecaj prekomjerne i nepromišljene uporabe tehnologije na duševno i tjelesno zdravlje te na socijalne i komunikacijske vještine. Namjera nije tehnologiju prikazati u negativnom svjetlu. Naprotiv, tehnološki napredak mnoge nam je stvari učinio dostupnijima. Važno je razlučiti kada su nam pametni telefoni, računala i slični uređaji saveznici, a kada postajemo njihovi robovi. Stoga je naglasak na aktivnostima koje od učenika zahtijevaju što više kretanja i potiču ih na druženje i zajedništvo.

29. svibnja 2024. naši učenici razredne nastave proveli su u učionicama, školskoj knjižnici i školskom dvorištu obilježavajući dan BezVeze različitim aktivnostima (igre u prirodi, čitamo i računamo u vrtu, piknik i lektira, učimo s pomoću zabave – društvene igre, scenska igra – škola i mi, predavanje liječnika o zdravlju, izrada rukotvorina od papira, radionica poticanja dječjeg stvaralaštva i mašte likovnim izražavanjem, razmišljamo izvan okvira – grupno rješavanje zadataka iz programiranja bez računala, jezični poligon – učenje vokabulara kroz pokret i timski rad, tangram, prometna sredstva – igra, šah na otvorenom).

Kako nam je bilo pogledajte u videu na poveznici:

Obavijest o početku nastavne godine

Nastavna godina 2024./2025. počinje u ponedjeljak, 9. rujna 2024. godine. Neparni razredni odjeli dolaze u jutarnju smjenu (od 8:00 sati), a parni odjeli dolaze u popodnevnu smjenu (od 13:30). Učenici prvih razreda dolaze prvi dan u 8:15 u pratnji roditelja. Raspored...

Novi broj školskog časopisa Vedri dani

S ponosom predstavljamo i drugi broj školskog časopisa Vedri dani u školskoj godini 2023./2024. Časopisu možete pristupiti putem poveznice: https://heyzine.com/flip-book/969fd7ae94.html. Uživajte! 🙂