JUTARNJA SMJENA

5. sat  17:10 – 17:55

6. sat  18:00 – 18:45

CSI.hr

Ispis statistike od 24. 5. 2023.

Virtualno u Španjolskoj
Autor: Mirela Klarić, 10. 12. 2020.

Sudjelovali smo u posljednjoj LTT aktivnosti projekta Gifts of nature, neobičnoj po tome što je održana na mreži.

Kada smo u ožujku 2020. otišli iz škola na online nastavu, svi smo se nadali kako to neće dugo trajati i kako će se naši životi brzo vratiti u ono što smatramo normalnim. Nadali smo se tome i kao jedna od škola partnera u projektu Gifts of nature te smo, u dogovoru s ostalim partnerima, prekinuli s preostalim aktivnostima svjesni da i učitelji i učenici imaju važnijih briga od toga što će biti s projektom te smo zatražili i dobili odobrenje za produljenje projekta do 31.12.2020. očekujući kako ćemo početkom ove školske godine moći nastaviti s provedbom projektnih aktivnosti onako kako smo ih zamislili.

Ipak, u rujnu je postalo jasno kako su se naše škole i život u njima značajno promijenili te da i projektni partneri trebaju prilagoditi preostale aktivnosti novim vremenima. Iz tog smo razloga dogovorili da posljednja mobilnost koja se trebala održati u Španjolskoj krajem prošle školske godine bude – online. Kao najbolje vrijeme održavanja virtualnih aktivnosti učenja, podučavanja i osposobljavanja dogovoren je 30.11.-4.12. te su učenici iz škola partnera u projektu (podsjetimo, uz našu školu – to su škole iz Turske, Slovačke, Rumunjske i Španjolske) svakog dana u 11 sati bili uz svoja računala spremni odraditi planirano za određeni dan. Prvi smo dan obišli školu Centro San Viatro iz Sepuerte i saznali poneke posebnosti njihove škole, posebno nam je zanimljivo bilo to što njihovu školu pohađaju djeca od vrtićke do srednjoškolske dobi, stoga imaju učenike 0-18 godina. Prvi smo dan izmijenili i iskustva s pandemijom i načinima na koje se u našim školama od nje štitimo, barem u onima koje još uvijek nisu prebacile nastavu na mrežu. Drugi smo dan predstavili ranije napravljene kratke filmove kojima smo pojasnili zašto volimo svoje škole i gradove. Također smo zajednički izradili Gifts of nature handbook kojom smo predstavili ono što smo procijenili kao najvrednije u našem projektu. Treći je dan napravljena Gifts of nature map u koju je svaka škola upisala lokacije koje su dar prirode njihovoj regiji. Četvrti smo dan predstavili uratke nastale aktivnošću Branding nature kojima smo reklamirali proizvode naših škola, pohvaljujemo učenice Anu Srpak i Rebeku Andrijanić čija je reklama od svih sudionika ovog sastanka izabrana za najbolju! Posljednji smo dan saželi dojmove u kratak video kojim smo nastojali izraziti zašto nam je ovaj projekt bio važan i vrijedan.

Iako tužni što se nismo mogli vidjeti uživo s našim dragim prijateljima, partnerima u projektu, sretni smo što smo uspješno završili ovu neobičnu mobilnost – jedino se nadamo da će, kada dođe vrijeme za neke nove projekte i susrete, naš svijet opet biti onaj stari kakvim ga pamtimo prije ožujka 2020.

Acl2
Undefined aid or aoid