O projektu

Obzirom na to da smo već dulje vremena svjesni potrebe za edukacijom učenika o zdravom načinu života (prehrana, kretanje, prevencija ovisničkog ponašanja) prije nekoliko smo godina počeli s primjenom različitih aktivnosti kojima nastojimo utjecati na mijenjanje učeničkih navika. Anketnim smo ispitivanjem utvrdili da većina naših učenika nema ispravnu prehranu, pogotovo se to odnosi na konzumaciju razvnovrsnih prehrambenih proizvoda. Manji dio učenika trenira neki sport, a velika većina njih ne posjeduje dovoljna znanja o zdravom životu i zdravim životnim navikama. Uvođenjem zdravih dana u školsku kuhinju, provođenjem projekata... ostvarili smo manji napredak, no smatramo kako možemo I trebamo bolje. Vođeni tom idejom, prijavili smo projektni prijedlog te su nam u svibnju 2022. g. odobrena sredstva za njegovu provedbu. Vjerujemo kako ćemo stjecanjem novih znanja kroz tečajeve i posjete školama koje su uspješnije od nas u području koje nas zanima i sami postati kompetentniji provoditi kvalitetne programe zdravstvenog odgoja naših učenika. Osnovni je cilj provođenja projekta postići usvajanje zdravih navika kod većeg broja naših učenika, a smatramo da ćemo taj cilj postići ostvarenjem sljedećih manjih ciljeva:

- osnaživanje kompetencija učitelja u osmišljavanju i implementaciji programa i projekata usmjerenih stvaranju zdravih životnih navika

- kreiranje programa zdravog odgoja koji će se provoditi svake školske godine, a uključivat će bolju iskoristivost postojećih školskih resursa (vrt, kuhinja...), ljudskih potencijala i bolje praćenje rezultata

- povećan broj sati redovne nastave iz svih predmeta u kojima se uči o zdravim životnim navikama

- mijenjanje učeničkih navika: veći broj učenika koji se bave nekim sportom, veći broj učenika koji biraju pojesti zdravi obrok u školskoj kuhinji.

Zdravo je pravo