MEĐUNARODNI PROJEKT LIJEPA NAŠA (EKO ŠKOLA)

Naša škola je 2019./2020. stekla status Međunarodne Eko škole. Cilj našeg uključivanja i provođenja programa jest ugradnja odgoja iobrazovanja za okoliš u sve segmente odgojno-obrazovnog sustava i u svakodnevni život i rad učenika, učitelja, roditelja.

Tijekom provedbe programabavimose različitim aktivnostima koje uključuju predavanja i radionice, anketna istraživanja, izradui konzumaciju zdravih napitaka i alternative grickalicama, izrada prirodne kozmetike, sadnja ljekovitog I začinskog bilja u školskom vrtu, izrada hotela za kukce, izrada božićnih ukrasa od prirodnih materijala.

Kroz program Eko škole učenici će upoznativažna obilježja zdravog i prirodnog načina uzgoja hrane, pozitivne navike o važnosti zdrave prehrane kao i razvijanje ekološkog stava prema prirodi.