Pametno gospodarenje otpadom-radionice u 3. razredu

Cilj radionice koja je održana 11. prosinca 2019. u trećim razredima bio je pobuditi interes za prirodne znanosti, posebno za aktualne ekološke teme. Učenicima smo prikazali korisnost tvari iz prirode koje čovjek iskorištava za dobivanje novih proizvoda ali i ukazali da prekomjernim zadiranjem u prirodu štete sebi i okolišu.
U prvom dijelu inicijalnom procjenom uvidjeli smo koliko učenici poznaju sirovine u svom okruženju i znaju li koje su to tvari koje iz njih izdvajamo.
Potom su sirovine s popisa poput  pamuka, vune, pijeska, kože, ljekovitog bilja…smjestili u tablicu s obzirom na to dobivaju li se iz žive ili nežive prirode.
Slijedilo je  skeniranje  QR koda koji ih je vodio kroz digitalnu igru u kojoj su razvrstavali otpad u za to odgovarajuće spremnike.
Na kraju su morali osmisliti svoj plan u kojem su prezentirali kako bi oni kao pojedinci doprinijeli pametnom zbrinjavanju otpada.
Uvod u radionicu učenicima su izvedeni demonstracijski pokusi uz njihovo sudjelovanje na temu zraka, vode i tla.

Poveznica na igru: https://learningapps.org/display?v=p9nq3f0ck22