SVAKI RAZRED, JEDNO STABLO!

Naša škola se i ove godine uključila u Nacionalnu kampanju „Svaki razred jedno stablo”.
Na taj je način nastavljena dugogodišnja tradicija sadnje stabala u Centru za rehabilitaciju Mala Terezija. Dvorište Male Terezije sada krase tulipanovci,  japanske šljive i tuje. Izvanučionička nastava odličan je način povezivanja učenika te prilika za edukaciju o održivom razvoju u skladu s prirodom i empatiju prema osobama s invaliditetom.

U akciju su bili uključeni učenici Gimnazije Matije Antuna Reljkovića s nastavnicom Mekitom Barić Tominac i učenici OŠ Ivana Mažuranića Vinkovci s nastavnicom Darijom Višticom.

Naša škola se treću godinu za redom zajedno s vinkovačkom Gimnazijom uključuje u akciju „Svaki razred jedno stablo“. Ovom inicijativom sadnje stabala doprinosimo kvaliteti života sadašnjih i budućih generacija. Svaki ekološki projekt potiče djecu i na socijalnu uključenost. Ova kampanja  ozeljenjavanja životne sredine ima i humanitarnu notu jer se  stabla doniraju štićenicima doma Mala Terezija čime se potiče razvijanje empatije prema onima s posebnim potrebama kroz druženje kojem se oni posebno raduju.