JUTARNJA SMJENA

5. sat  17:10 – 17:55

6. sat  18:00 – 18:45

CSI.hr

Ispis statistike od 24. 5. 2023.

Projekt "Going green - using our hearts, heads and bodies"
Autor: Ana Lasić, 19. 5. 2022.

Učenici i nastavnici iz Poljske (17) i Njemačke (14, Dahn) posjetili su našu školu od 9. do 13. 5. u sklopu projekta "Going green" koji ima za cilj očuvati prirodu,  njegovati zdrav način života te potaknuti učenike na komunikaciju na stranom jeziku.
Gosti su u nedjelju navečer pristigli u naš lijepi grad te su se učenici iz Poljske upoznali sa svojim učenicima domaćinima.
U ponedjeljak u prijepodnevnim satima goste su pozdravile ravnateljica škole Marina Markić i koordintorica projekta Anita Bočak. Učiteljice Dinka Liščić i Helena Baškaj pripremile su zajedno sa svojim učenicima dobrodošlicu gostima tradicionalnim plesovima i glazbom. Učenici su nakon toga sudjelovali na radionicama gdje su bolje upoznali svoje europske vršnjake. Uz kušanje domaćih kolačića koje su pripremili naši učitelji na satim domaćinstva, slijedilo je predstavljanje škola, gradova i država. U popodnevnim su satima učenici sudjelovali na radionici tradicionalnih plesova uz stručno vodstvo učiteljice Dinke Liščić te na radionici izrade "zelenih bombica" kod nastvnice Dinke Čorak. Nakon radionica učiteljice Mirna Katičić i Mirela Klarić učenicima su pokazale naš grad na Bosutu.
Utorak je bio rezerviran za ljepote našeg zavičaja i obilazak frame koka nesilica u Soljanima, farme koza u Komletincima u organizaciji Agroklastera. Obišli smo i konjički klub Eohippus, učenici su imali priliku uživati u prirodi te prvi put četkati konje. Naš "day out" završio je na LD Kunjevci gdje su učenici upoznali domaću gastronomiju uz likovnu radionicu s učiteljicom Katom Koricom Božić ostavljajući dojmove proživljenog dana na crtežu papira.
U srijedu smo ponovno otvorili vrata naše škole te organizirali radionice iz područja prirodne kozmetike. Učenici su s učiteljicama Darijom Višticom i Ivanom Vučić pravili šumeće bombice za kupku i okušali se u tehnici filcanja vune.
Učenike goste pozvali smo na ručak u školu te su imali priliku kušati slasna jela iz naše školske kuhinje. U večernjim satima učenici su se družili na salašu Tena uz odlučnu zabavu i igre koje je za njih pripremila učiteljica Ivana Šego.

Za četvrtak je bila predviđena radionica "Let's go green" gdje su učenici pozvali druge učenike da osvijeste koliko je bitno čuvati prirodu. Nastali su divni posteri u digitalnim medijima, ali i na papiru, koje su napravili učenici u mješovitim grupama (PL-NJ-HR). Gosti su bili oduševljeni poklonima koje je pripremila učiteljica Darija Vištica (kuglice za kupku i prirodnu kozmetiku za nastavnike).
Nakon ove radionice učenici su posjetili gradski muzej te su nazočili "Art therapy" radionici koju je održala muzejska pedagogonja Iva Krolo.
Vrativši se u školu, učenici su svoje gostovanje završili radionicom "Glagoljica" gdje su s učiteljicom Mašom Vulić i glagoljaškom skupinom izrađivali straničnike na glagoljici te magnetiće s logom projekta. Za uspomenu su dobili poklončiće (naušnice i privjeske za ključeve) s motivima glagoljice kojima su se obradovali.
U petak smo se, s nadom da ćemo se uskoro opet susresti, sa suzama u očima pozdravili s našim novim prijateljima. Možda se susretnemo već u listopadu, u Poljskoj. Hvala svima koji su ovaj tjedan učinili nezaboravnim. Hvala ravnateljici, svim učiteljima, domaru i tehničkom osoblju škole bez kojih ovo ne bi bilo moguće!

Acl2
Undefined aid or aoid