JUTARNJA SMJENA

5. sat  17:10 – 17:55

6. sat  18:00 – 18:45

CSI.hr

Ispis statistike od 24. 5. 2023.

Međunarodni dan darovitih učenika
Autor: Robert Kovačević, 21. 3. 2023.

Svako dijete je jedinstveno, ali kod neke djece možemo opaziti da nešto čine ili shvaćaju prije, više, brže, uspješnije, bolje, drugačije… od svojih vršnjaka. Često kažemo da su ovakva djeca napredna za svoju dob i najlakše ih je uočiti kroz usporedbu s vršnjacima.

Darovitost je sklop osobina koje omogućuju pojedincu da postiže izrazito iznadprosječne rezultate u jednoj ili više aktivnosti kojima se bavi. Darovita djeca su ona koja zbog svojih iznimnih sposobnosti mogu očekivati visoka postignuća, a identificirani su od strane stručnjaka. Ona pokazuju potencijal u nekom od sljedećih područja: opće intelektualne sposobnosti, specifične akademske sposobnosti, kreativne sposobnosti, sposobnost vođenja, umjetničke sposobnosti, psihomotorne sposobnosti.

Međunarodni dan darovitih učenika obilježava se 21. ožujka, a za cilj ima senzibilizirati javnost o potrebi organiziranja sustavne brige za takve pojedince u obrazovnom sustavu Republike Hrvatske.

I ove školske godine nastavljamo raditi s darovitim učenicima te uz pomoć Ministarstva realiziramo brojne aktivnosti koje za cilj imaju poticanje aktivne uloge učenika u učenju, povezivanje učenja s prethodnim znanjem i iskustvom, razvoj i iskazivanje vlastitih ideja te kritičko mišljenje. Pristupe i strategije učenja nastojimo modernizirati korištenjem digitalnih tehnologija. Mnoge aktivnosti integriraju igru i učenje čime će se produbiti interes i znanje učenika o određenom području.

Navedene aktivnosti provode psiholog, pedagoginja te učitelji matematike, geografije i kemije. Neke od fotografija možete pogledati u prilogu.

Acl2
Undefined aid or aoid