JUTARNJA SMJENA

5. sat  17:10 – 17:55

6. sat  18:00 – 18:45

CSI.hr

Ispis statistike od 24. 5. 2023.

LIDRANO
Autor: Ivana Šego, Katica Konstantinović, 3. 3. 2012.

Lidrano je održan u Vukovaru 23.veljače u Osnovnoj školi Dragutina Tadijanovića. Za državno natjecanje predložen je list naše škole "Vedri dani" čija je urednica Ivona Čosić iz 7.a, a mentorica Kristina Skoko. Pratila ih je i novinarka Josipa Horvat iz 7.a.

Također je za državnu razinu predložena novinarska reportaža "Petodnevna avantura za pet" koju je napisala Ana Kiš iz 8.a, a mentorica joj je Ivana Šego.

Riječi i slike ono su što je odvelo naše učenike na ovogodišnji Lidrano. Naša škola imala je čast sudjelovati na Lidranu na županijskoj razini u Vukovaru 23. veljače ove godine. Okrugli stol i dodjela priznanja bili su upriličeni u Osnovnoj školi Dragutina Tadijanovića u Vukovaru. Školski list Vedri dani, koji tiskamo već dugi niz godina, predložen je na državnu razinu, a priznanje su primile: urednica Ivona Čosić i novinarka Josipa Horvat iz 7.a. Vodila ih je mentorica Kristina Skoko koja je cijelu školsku godinu s novinarima pratila događanja u školi, proslave, humanitarne akcije, uspjehe naših učenika. Ovaj je broj prepoznatljiv po temi „Kultura smrti oko nas“ kojoj su posvetili više stranica potaknutu slikama kosturskih glava na odjevnim predmetima. Vedri dani već treću godinu izlaze u ovakvome ruhu, a ono, što je karakteristično za našu školu, stranice su prvih i osmih razreda te kviz likovnih radova koji su sudjelovali na natječaju Lik.

Na državnu razinu predložena je i novinarska reportaža „Petodnevna avantura za pet“ koju je napisala učenica Ana Kiš iz 8.a, a pratila ju je voditeljica Ivana Šego. Reportaža je to o prošlogodišnjoj ekskurziji osmih razreda u Istru. Ana je na jedan zanimljiv i način prenijela svoje utiske s putovanja u pravi novinarski izričaj što govori i ovaj isječak iz reportaže.

„Iako umorni i iscrpljeni s radošću smo se prisjećali svega što se dogodilo u tih naizgled kratkih, ali nezaboravnih pet dana. Istražili smo brijunske znamenitosti, upijali prekrasne poglede sa starih gradskih zidina (vrlo romantično), borili se sa strahom u Jami Baredini, držali u rukama krhotine meteora, glumili gladijatore u Areni, osvojili Hum pješice 2 km uzbrdo, svaki dan smo se zabavljali, razgledavali nešto novo i nepoznato, i mislim da govorim u ime svih nas kad kažem da je ovo ekskurzija koju ćemo svi pamtiti do kraja života. (Ana Kiš)“

Ivana Šego

Acl2