JUTARNJA SMJENA

5. sat  17:10 – 17:55

6. sat  18:00 – 18:45

CSI.hr

Ispis statistike od 24. 5. 2023.

English in Action
Autor: Katica Konstantinović, 17. 4. 2012.

Peti/posljednji dan EiA

Stigao je i taj dan. Nabacili smo šminku i hrpu osmjeha na lice i sve je bilo spremno za veliko finale.

Roditelje i sve nazočne pozdravila je ravnateljica Marina Markić i izrazila svoje zadovoljstvo uspjehom ovog projekta.

Naši teacheri Emily i David najavili su radove svojih učenika pa smo imali prilike uživati u zanimljivim prezentacijama o Slavoniji, slavonskoj glazbi i jedinstvenoj hrani (kulenoljupci znaju o čemu govorimo). Nimalo nisu zaostajale ni prezentacije o ljepotama hrvatske obale, glazbenim instrumentima, a ni računalnim igricama.

Drugi dio vesele družine osmislio je zanimljive igre na ploči. Priznajemo da nije bilo nimalo lako odgovarati na pitanja o nogometu, brojevima te o zombijima.

Samouvjereno i opušteno kao pravi glumci na kazališnim daskama upriličili smo predstavu Snjeguljica i skeč iz školskih klupa. U našoj je verziji Snjeguljica bila blondina, a  maćeha i sestre i ovaj su puta izgubile bitku zahvaljujući pomoći veselih patuljaka. Trebali ste vidjeti kako je samo Snjeguljica odahnula kada je scena ljubljenja izbrisana iz scenarija.

Starija skupina počastila nas je prizorom iz učionice. Imali smo tu i ravnateljicu škole, novog nastavnika geografije i staru iznemoglu nastavnicu. Učenici su kao što to redovito biva i u stvarnom životu uspjeli izluditi i novog nastavnika pa je ravnateljica bila primorana raspisati novi natječaj. Ah taj 8.c! (Iz publike se čuo gromoglasan smijeh.)

Uslijedila je svečana podjela diploma koja je i onim mrgud - tinejđerima uspjela izmamiti osmjehe na lice.

Ravnateljica je na kraju pozdravila sve goste te našim dragim teacherima uručila simbolične poklone. Uz čestitke i pisanice koje su marljivo izradili učenici mogao se tu pronaći i po komadić slavonskog kulena i boca rakije šljivovice kao neizostavni suveniri.

Svečanom ozračju cijelog događanja uvelike je pridonijela i Vinkovačka televizija koja je snimila prilog i objavila ga u svojoj informativnoj emisiji Dnevnik još iste večeri.

Rastali smo se uz najljepše želje za Uskrs i uvjerenje da je ovo tek početak jedne uspješne suradnje.

Stručni aktiv učitelja engleskog jezika pri Osnovnoj školi Ivan Mažuranić još jedanput se želi zahvaliti svojim učenicima i njihovim roditeljima na suradnji i svima koji su nas podržali i pružili pomoć u ostvarenju ovog projekta.

See you next year!

teachers Kata, Mirna and Mirela