JUTARNJA SMJENA

5. sat  17:10 – 17:55

6. sat  18:00 – 18:45

CSI.hr

Ispis statistike od 24. 5. 2023.

Zašto (ne)volim matematiku odnosno fiziku?
Autor: Dražen Valentak, 21. 2. 2008.

Učenici šetog i sedmog razreda pisali su sastav na nemu "Zašto volim odnosno zašto nevolim matematiku - fiziku?" Radovi su vrlo zanimljivi. Neke od radova koji su mi se učinili najzanimljivijima možete pročitati i na našoj stranici.

Matematiku volim zato što je zabavna, a još zabavnija je kad znam. Kada dođem pred ploču i rješavam zadatak i ispadne dobro, drugi mi se ne smiju, već imaju dojam da sam pametna. Kada pišem test ili ispit i znam da znam i to je dobro zato jer se ne preznojavam, ne bojim se!

Matematiku ne volim zato što postaje sve teža. Imamo puno novih računskih operacija, a kada dođem pred ploču i dobro radim sve je u redu, ali se uplašim i nešto zaboravimi zadatak ispadne netočan. Matematiku ne volim i zato što imamo puno zadaće, volim kad vježbam, ali ne volim jer je ima puno!   (6b)

Fiziku volim jer mi je zanimljivija od matematike. U fizici ima mnogo zanimljivih stvari koje mi često privuku pozornost. Fizika osmog razreda mi je puno zanimljivija od fizike sedmog razreda. Ove godine je u fizici bolji nastavnik koji se trudi da nam privuče pozornost i mnoge stvari koje su prošle godine bile manje zanimljive sada su puno zanimljivije. U fizici mi se sviđa zato što ima i pokusa i matematičkih radnji. Prošle godine sam u fizici samo htio zaraditi dobru ocjenu, a ove godine mi je dodatni cilj naučiti i razumjeti gradivo jer je vrlo interesantno. Učimo stvari s kojima se susrećemo u svakodnevnom životu i to mi se jako sviđa. Za razliku od prošle godine vidim da puno više učenika prati nastavu i da je manje priče u razredu! (8c)

Neke od radova možete pogledat i u privitku!

Vaš nastavnik Dražen Valentak, prof

Acl2