Lidranovci na Međopćinskoj smotri
Autor: Katarina Blažević, 5. 2. 2024.

Buđenje šume i Gradske knjižnice Vinkovci

Kao i svake godine, tako su naši učenici sudjelovali u dramskom i novinarskom izrazu. 5. veljače u Štitaru je održana međuopćinska Smotra za literarno-novinarski izraz u kojoj je povjerenstvo predložilo novinarski članak u obliku intervjua Od Bibilobusa do novog zdanja na županijsku Smotru. Rad je napisala Korana Grigić, a pripremala ju je mentorica Ivana Šego.

Dramski je dio smotre održan u Otoku 9. veljače , a našu su Školu predstavljali učenici Dramske skupine viših razreda sa scenskom igrom Slavonska šuma. Time su htjeli poslati poruku kako su naše slavonske šume vrlo važne za cijeli ekosustav i kako treba pod hitno, zbog velikog oštećenja u oluji, pošumljavati. Oni su, također, upućeni na županijsku Smotra LiDraNo, a pripremala ih je mentorica Ivana Šego koja je ponosna na sve učenike, koji su sudjelovali u ovogodišnjoj Smotri.